Rodzaje bagażników rowerowych

bagażnik rowerowy

Zamierzasz przewozić swoim samochodem rower? W takim razie koniecznie powinieneś wyposażyć się w specjalny bagażnik rowerowy, który zapewnia nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W tym wpisie przedstawimy różne rodzaje bagażników rowerowych, na które możesz się zdecydować.

Na hak, na dach czy na klapę — jaki bagażnik rowerowy wybrać?

Bagażniki rowerowe na hak przeznaczone są — rzecz jasna — wyłącznie do samochodów wyposażonych w hak holowniczy. Umożliwiają przewóz nawet do 4 rowerów jednocześnie, co jest świetne rozwiązanie w przypadku podróży wraz z rodziną lub grupą przyjaciół. Do ich najważniejszych zalet zaliczamy przede wszystkim bardzo szybki i łatwy montaż oraz demontaż. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest niewielki opór powietrza podczas jazdy oraz brak konieczności podnoszenia jednośladów na dużą wysokość. Trzeba jednak pamiętać, że bagażnik rowerowy na hak wydłuża tył auta, więc warto zachować ostrożność podczas parkowania. W naszym asortymencie znaleźć można wysokiej jakości modele, w tym przede wszystkim bagażniki na rower Peruzzo Arezzo, które z powodzeniem dopasujesz do większości haków holowniczych. Cechują się one wyjątkową stabilnością, wytrzymałością i praktycznością.

Kolejna propozycja to bagażniki rowerowe na klapę. Jest to jedna z częściej wybieranych opcji, szczególnie gdy samochód nie posiada ani bagażnika dachowego, ani haka holowniczego. Tego rodzaju produkty przeznaczone są do samochodów typu hatchbackach, kombi albo minivanach, z oczywistych względów nie sprawdzi się w nadwoziach sedan. W tym przypadku również mamy do czynienia z łatwym montażem i demontażem jednośladów. Trzeba jednak pamiętać, że przy bagażniku na klapie obciążony zostaje tył pojazdu i zmienia się jego środek ciężkości. Warto też pamiętać, że rowery przymocowane do klapy mogą ograniczać dostęp do bagażnika oraz zasłaniać światła i tylną tablicę rejestracyjną. Niemniej zalet tego rozwiązania jest więcej niż wad, dlatego zdecydowanie warto je rozważyć.

Bagażniki rowerowe na dach przeznaczone są do samochodów, które posiadają zamontowane relingi dachowe. Jeśli auto ich nie posiada, oprócz samych uchwytów trzeba dokupić również cały system bazowy. Na dachu można przewozić nawet do 6 rowerów. Ograniczeniem w tym przypadku jest wielkość i nośność dachu. W naszej ofercie dostępne są różne modele, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że bagażnik nie blokuje dostępu do bagażnika jak w opisanych powyżej modelach na klapę.

Jesteś zainteresowany bagażnikami rowerowymi? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.